A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Пулинський ліцей Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Проект відродження культури і традицій українського народу, народознавчого виховання «Традиції мого народу»

"Роде наш красний,

Роде наш прекраний!-

Не цураймося, признаваймося..."

Рід, родина, народ... Якщо "народ", то безперечно - це наша Україна, наш український народ і ми всі її діти.

Немає для нас землі дорожчої за нашу землю, де живуть наші родини. І коли ми говоримо: "Мій рід, моя родина", то у кожного в душі народжується щось таке тепле, ніжне таке рідне і близьке. Бо ж це, перш за все, найближчі та найрідніші люди. Це - рідна домівка: хата, двір, сад, квіти, криниця з чистою джерелицею. Це - тихі пісенні вечори і сонячні росяні ранки. Це - вишиванки, це - казки і легенди, мудре народне слово. З усього цього зіткане наше життя, ми - частинка, галузка, гілочка свого великого родового дерева.

Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього - справедливість цього вислову перевірена часом. Непросто зрозуміти те, до чого не був причетний, що сам не бачив і не відчував. Але не можливо пробачити сучасному українцю небажання осягнути цей багатющий шар народної культури. Прикро, коли народ забуває свої духовні традиції, народні звичаї, моральні засади.

"Нащадки пам'ять бережуть". Заповнюючи "білі плями" у своїх знаннях та латаючи порожнечі душі, тобто повертаючись обличчям до духовної культури свого народу, ми повертаємося до джерел, які живили його дух, оберігали чистоту душі, служили добрими охоронцями, у повсякденному житті.

Як зберегти і передати нащадкам усі ті найкращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом? Що треба зробити сьогодні, аби завтра лунала народна пісня, не всихало життєве джерело народної мудрості та творчості? Які зусилля треба докласти, щоб молодь не цуралася національного спадку, щоб не шукала на Заході собі ідеалів? Ці питання перед собою поставили рада учнівського самоврядування та педагоги школи.

Тож ініціативною групою здобувачів освіти та педагогів школи, працівниками шкільної бібліотеки розроблений та реалізовується проєкт "Традиції мого народу".

Мета проекту:

  • Популяризація літератури народозначої тематики.
  • Формування народознавчо-обрядових традицій і застосування їх в житті здобувачів освіти ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та їхніх сімей.
  • Збереження духовних і культурних цінностей, українських народних традицій, історії України.
  • Формування і виховання національної свідомості і гордості, прагнення до відродження національної культури.
  • Привернення уваги мешканців Пулинської громади до українознавства (родинна обрядовість, українські обереги, народний календар, народний гороскоп, варто прочитати).

Заходи в рамках проєкту:

Грудень-січень 2021-2022 н.р.

"Коляда в хату - на весь рік щастя багато!"

Новорічно-різдвяний настрій запанував серед здобувачів освіти ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Святкові заходи відбулися в учнівських колективах напередодні Нового року. Розваги, конкурси, квести, призи та подарунки, тематичні фотосесії викликали у школярів безліч позитивних емоцій.

В рамках проєкту "Традиції мого народу" всі учнівські колективи ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів долучилися до заходу "Коляда в хату - на весь рік щастя багато!". Учасники проєкту разом підготували різдвяне відеовітання від учасників освітнього процесу ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів для мешканців Пулинської ТГ. 


 

Дата: від до Скинути

Виставка-конкурс «Зимова казка»

«Зимова казка» – це загальношкільна виставка-конкурс, на якій представлені роботи учнів 1-10 класів у таких номінаціях: «Дідухи», «Павуки» (солом’яні підвісні конструкції), «Різдвяні зірки», «Різдвяні вінки», «Новорічні ялинки», «Ялинкові прикраси», «Стилізована ялинка», «Новорічний букет», «Новорічна композиція», «Новорічний вінок», «Сюжетна композиція», «Флористична новорічна картина чи колаж», «Новорічний подарунок».

10:52 25.12.2021

Свято Миколая

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим святом для дітвори є свято Миколая. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали їх покровителем і заступником. Святий Миколай-чудотворець, благодійник, чарівник. Це образ, який асоціюється  з високими людськими і моральними цінностями. Добрий  Дідусь прибув на свято до третьокласників і приніс чарівні історії, цікаві конкурси, казки, танці-зігріванці, розніс подарунки, привітав із зимою,, благословив на добрі справи. Тож саме вони найбільше чекають на свято. Відбулося воно і для учнів 1-4-х класів ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя учні отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.

10:36 18.12.2021

Люби і знай свій рідний край

"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Хто не відає про славу своїх предків, той не вартий пошани" - цей вислів Максима Рильського сьогодні актуальний як ніколи. Історія наших предків - безмежне надбання, яке потрібно знати, цінити, берегти та примножувати. Вихованню патріотичних почуттів, любові до рідної землі, збагаченню духовного світу дитини допомагає використання краєзнавчого матеріалу. Сьогодні ми одержали подарунок від Володимира Грибана - дві краєзнавчі книги. Це - "Житомир у долях славетних людей" (про яку ми вже розповідали) та книгу Геннадія Махоріна "Житомирські кияни в історії Києва". У ній розповідається про акторів, архітекторів, композиторів, письменників, співаків, художників, які свого часу народилися або навчалися чи мешкали у Житомирі, а згодом реалізували свій талант у Києві. Щиро вдячні за такий чудовий подарунок.

10:52 25.11.2021

Великоднє диво

Христове Воскресіння, Паска, Великдень - найжаданіше свято весни для всіх українців. Сьогодні в умовах війни Великдень - це не лише весна, з цим святом пов'язані надії українців на перемогу та відродження України. Про традиції, прикмети Світлого Христового Воскресіння розповідалося на заходах "Великодній фестиваль" та онлайн виставка "В очікуванні Великоднього свята".

11:04 25.04.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень