Мета. Завдання. Принципи. Функції. Структура.

Основна мета – через розвиток соціальної активності учнів виховати в них почуття власної гідності, відповідальності, толерантності; критичність та конструктивність мислення, повагу до власної та чужої праці, оптимізм, гуманізм, здатність до самоаналізу і самовиховання, створити умови для самореалізації в самостійному житті.

Шлях до досягнення цієї мети лежить через виконання низки соціально-педагогічних завдань учнівського самоврядування: залучення дітей та молоді до прийняття рішень; захист прав та свобод учнів; реалізація інтересів учнів, підтримка їхніх здібностей; налагодження контактів та реалізація спільних проектів, ініційованих учнями; реалізація педагогіки партнерства; формування  позитивного ставлення батьків до навчально-виховного процесу ліцею, їх заохочення до  діяльнісної участі у  ньому; формування суспільної активності здобувачів освіти, їх лідерських якостей. Психологічних завдань: створення сприятливого клімату у закладі; формування і розвиток етичних та соціально-правових орієнтирів учнів, розвиток їх інтересів, уподобань; формування здатності до мобільної поведінки.

Принципи учнівського самоврядування: самостійність; ініціативність; рівноправність; широкі повноваження; принциповість і відповідальність; гласність і демократія; проінформованість; облік і контроль.

Функції учнівського самоврядування:

1. Забезпечення порядку, організація чергувань у  в класах, закладі.
  2. Організація дозвілля.
  3. Проведення загальноучнівських зборів, конференцій, виставок.
  4. Організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.
  5. Організація роботи із збереження майна навчального закладу, води, електроенергії, підручників.
  6. Організація роботи з благоустрою території ліцею.
  7. Керівницво і організація роботи гуртків  за інтересами.
  8. Підготовка і проведення конкурсів,  свят, змагань.
  9. Контроль за відвідуванням.
  10.  Заслуховування звітів органів учнівського самоврядування.
  11.  Надання допомоги в організації оздоровчих таборів.
  12. Проведення соціологічних досліджень з   проблем жит-тєдіяльності учнівських колективів.
  13.  Участь у розробці плану роботи ліцею на новий навчальний рік.
  14.  Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання життєдіяльності учнівських колективів.
  15.  Розробка туристичних маршрутів та планування екскурсій.
  16.  Участь і розробка радіоефірів в закладі, робота прес-центру.
  17.  Благодійність і шефська діяльність.
  18.  Участь у роботі Ради ліцею.
  19.  Участь у моніторингу діяльності класів.
  20.  Організація і проведення флешмобів, квест-гри, акцій.
  21.  Участь у реалізації спільних проектів.

Структура учнівського самоврядування ліцею

Вищим органом учнівського самоврядування ліцею є загальні збори ліцеїстів (учнівська конференція).

Виконавчий орган – Рада учнівського самоврядування ліцею (є підзвітною учнівській конференції).

Рада учнівського самоврядування ліцею складається з:

• голови Ради учнівського самоврядування;
  • заступника голови Ради учнівського самоврядування;
  • секретаря;
  • керівників центрів учнівського самоврядування та клубів за інтересами.

ЗДВР, педагог-організатор, інші вчителі (педагоги-наставники) ліцею для учнівського самоврядування  є партнерами, радниками.

Рішення органів учнівського самоврядування мають дорадчий характер.

Фінансове забезпечення роботи учнівського самоврядування не передбачене.