Бібліотечні уроки

Важливим засобом формування системи

бібліотечно-бібліографічних знань учнів є бібліотечні уроки.

Бібліотечний урок – це комплекс навчальних заходів, які популяризують книгу та читання; вчать користувачів бібліотеки орієнтуватися у виборі художньої, науково-популярної та довідкової літератури; надають вміння пошуку інформації за допомогою довідково-бібліографічного апарату бібліотеки.

Бібліотечний урок — це урок, орієнтований на формування в учнів уміння самостійно здобува­ти знання, здійснювати пошук до­даткової інформації, використову­ючи бібліотечно-бібліографічні знання та навички.

Програма бібліотечно-бібліо­графічних знань містить декілька розділів:

1.  Загальне знання про бібліотеку, культура роботи з книжкою.

2.  Знання про книжку.

3.  Уміння користуватись абонементом та читальним залом бібліотеки, медіатекою.

4. Уміння користуватися довідковою літературою, періодикою.

5.  Уміння користуватися реко­мендаційною бібліографією, каталогами та картотеками, поняття про бібліографічний опис книжки.

Ці розділи є основою тематики бібліотечних уроків для учнів 1 — 11-х класів.

1-й клас

1.  Мандрівка книжковим містом (екскурсія до бібліотеки).

2.  Правила спілкування з книжкою. Правила гігієни читання.

3.  Твій друг — підручник.

4. Газети та журнали для дітей.

2-й клас

1.   Екскурсія до бібліотеки.

2.   Вибір книг у бібліотеці.

3.  Структура різних джерел інформації.

4.  Періодичні видання для мо­лодших школярів.

5.   Підсумкова творча гра «Подорож у країну Книг».

3-й клас

1.   Структура книги.

2.   Твій друг — підручник.

3. Довідково-бібліографічний апарат.

4. Періодичні видання для мо­лодших школярів.

5.   Літературна гра «Бібліотека — книжчин дім».

4-й клас

1.   Як читати книгу.

2.   Як вести щоденник читання.

3.   Основні елементи книги.

4. Як створюють книгу.

5-й клас

1.  Структура книги.

2.  Твої помічники у виборі книг у бібліотеці.

3. Самостійний вибір книг у бібліотеці.

4.   Твої друзі — словники.

6-й клас

1.   Дитяча бібліотека та її відділи.

2.  Як написати відгук про про­читану книгу.

3.  Періодичні видання.

5. Театралізоване свято «Як берегти книгу».

7-й клас

1.  Книги і бібліотеки, їх роль та значення.

2.  Усвідомлене читання. Вміння  працювати з книгою.

3.  Як користуватись енциклопедичною та довідковою літерату­рою.

4. Каталоги і картотеки.

5.  Гра-конкурс бібліотечних ерудитів «Уважні й начитані».

8-й клас

1.   Публіцистична літерату­ра та її жанри.

2.   Абетковий та система­тичний каталоги.

3.  Науково-популярна літера­тура та форми роботи з нею.

4.  Вміння бути читачем.

9-й клас

1.   Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки.

2. Бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку літератури.

3.   Як користуватися критичною літературою.

Учись у мудрих книг

Де можна цікаво провести час? Звичайно ж, у бібліотеці! У цьому переконалися учні 2-В класу, завітавши на свій перший бібліотечний урок «Учись у мудрих книг». Учні дізналися правила користування бібліотекою, познайомились з правилами збереження книг, з оглядом книг «Хто багато читає, той багато знає», здійснили віртуальну подорож сторінками казок разом з Колобком та відгадували загадки.

15:20 02.11.2022

Книжка добрий, вірний друг, книжка знає все навкруг

Подорож у світ читання здійснили учні 2-Б під час бібліотечного уроку "Книжка добрий, вірний друг, книжка знає все навкруг ". Юні школярі познайомилися з правилами користування бібліотекою, правилами поводження з книгою, з найкращими книгами для молодшого шкільного віку. Найбільше зацікавив дітей огляд книг "Україна ? моя Батьківщина". В ході віртуальної вікторини "Моя Україна" стало зрозуміло, що юні українці не лише багато знають про свою Батьківщину, а й зростають патріотами.

15:25 05.10.2022

Подорож до чарівної країни книг

30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Це свято насправді дуже важливе. Бібліотека – це справжня скарбниця , де книги є відображенням досвіду багатьох поколінь, думки, найкращих і потаємних емоцій, щирих сподівань. Інформаційні статті ніколи не зможуть замінити книгу, новинні хроніки теж не впораються з цим завданням. Книги повинні існувати завжди і, звичайно, вони повинні цінуватися.

12:47 30.09.2022

Бібліотечний урок «Читай, шануй, бережи книгу»

Бібліотечний урок «Читай, шануй, бережи книгу» відвідали учні 3-А класу. Для юних читачів були підготовлені яскраві книжкові виставки, огляд найцікавіших книг та журналів. Учні продемонстрували свої знання, відповідаючи на запитання віртуальної вікторини «Родзинки улюблених казок», показали вміння відгадувати загадки, ще раз згадали правила збереження книги та правила поведінки в бібліотеці. І, звичайно, вибрали собі книги для домашнього читання.

15:22 13.09.2022

Бібліотечний урок «Кидай мишку - читай книжку»

«Велика – бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння , і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості»

09:59 15.12.2021

Бібліотечний урок «Хто багато читає - той багато знає»

Книжки - це світ казок цікавих,  гарних та веселих віршів, це розповіді про дивовижний світ рослин і тварин, книжки - це розум і знання. В  книжках можна знайти відповіді на всі запитання, які цікавлять юних читачів.

09:52 24.11.2021

Бібліотечний урок «Цей дивний світ - бібліотека»

«А ми хочемо читати!" - сказали наші маленькі читайлики з 2-Б класу та із задоволенням завітали на бібліотечний урок «Цей дивний світ - бібліотека». Юні школярики здійснили захоплюючу подорож країною цікавих книг, познайомилися з правилами користування бібліотекою, переглянули відео про бережливе ставлення до книг, активно відповідали на запитання віртуальної казкової вікторини «Родзинками улюблених казок». Новачки – читайлики обрали собі книги для позакласного читання, а на згадку про посвяту в читачі одержали пам’ятки «Юному читачеві».

09:44 12.11.2021