A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Пулинський ліцей Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Буккросинг

Буккросинг…

Особливості, історія, види

Книга – це дуже корисна річ, завдяки якій людина може пізнати щось нове для себе. Вони допомагають розвиватися і самовдосконалюватися.

В наш час з’явилися електронні книги,  можна читати книги з екрана монітора або телефону. Однак такий спосіб отримання знань не всім до смаку, адже у більшості людей швидко втомлюються очі від електронних книг. Багато відчувають непідробне задоволення, коли тримають у руках паперову книгу, відчуває її запах, адже це створює певну атмосферу.

З роками у людей, які захоплюються читанням книг на полицях стає все більше і більше, і місця для нових книг вже не так багато. Що ж робити в такій ситуації? Вищезазначену проблему вирішили, створивши унікальний громадський рух – буккросинг, висловлюючись простою мовою, книговорот.

Буккросинг – це своєрідна бібліотека, яка працює без співробітників, але за допомогою звичайних людей, які захоплюються читанням.

Суть буккросингу

Полягає в тому, що людина, яка бере участь у цьому громадському русі, залишає в якому-небудь багатолюдному місці книгу для того, щоб її могла взяти і прочитати інша людина, а потім ця людина мусить таким же чином передає книгу наступному любителю почитати.

Людей, які беруть участь у цьому громадському русі, називають буккроссерами.

Історія виникнення буккросингу

Ідея створення буккросингу виникла у Рона Хорнбекера в 2001 році. Рон – великий любитель книг, сам працює інтернет-технологом, вивчав різні веб-сайти, які призначені для відстеження переміщення об’єктів по всьому світу. В один момент він задумався: а що, якщо цими об’єктами будуть книги? Через місяць Рон втілив свою ідею. Був створений сайт BookCrossing.com, який дозволяв відстежувати місцезнаходження книг.

Буккросинг – це порятунок книг від безцільного знаходження на полицях, кругообіг знань і створення глобальної світової бібліотеки.

Види буккросінгу

Існує кілька способів книгообміну:

  • Найпоширенішим способом є залишення книг в громадських місцях. Поширений буккросинг в школі, парках (наприклад, можна залишити книгу на лавці), кафе.
  • Також можна залишати книги в тих закладах, які мають спеціальні полиці в затишних куточках, книгу можна зареєструвати у працівників цих місць.
  • Ще одним варіантом може бути передача книги з рук в руки, наприклад, свого знайомого чи друга. Такий спосіб називають bookray, так як книга знає свій пункт призначення і призначена для конкретної людини. Можна домовитись про зустріч з допомогою інтернету, в цьому допоможуть соціальні мережі або сам сайт. Як альтернатива, можна відправити книгу поштою в іншу країну або місто. Для такого варіанту підійде буккросинг в бібліотеці, там точно будуть любителі книг.
  • Ще одним різновидом буккросингу є bookring. Відмінність полягає в тому, що книгу необхідно повернути власникові.
  • Більш масштабний вид буккросингу – bookbox. Суть полягає в тому, що людина передає не одну книгу, а цілу коробку. Людина, яка отримує коробку з «звільненими книгами», повинна вибрати цікаві для себе і замінити їх своїми в такій же кількості, а потім відправити їх наступному одержувачу.

Правила буккросингу

  • Власником книги, яку ви приносите, повинні бути ви самі, а не ваші друзі або родичі.
  • Не підійдуть книги з бібліотеки.
  • Замість взятої книжки потрібно поставити іншу.

Любов і щедрість

Запорука успіху буккросингу – любов до книг і крапелька щедрості. Адже багато читаємо книги ми лише одного разу і рідко перечитуємо, навіть найулюбленіші з них. Так навіщо книгам безцільно лежати на ваших полицях, займаючи простір? Адже можна поділитися ними з іншими людьми.

Ставлення до буккроссингу

Відношення до обміну книгами (буккроссингу) може бути різний. Хтось вважає це своїм хобі, а хтось ставиться як до флешмобу. Саме по собі цей напрямок дуже забавний, адже так цікаво, до кого потрапить книжка і чи сподобається вона цьому щасливчику. Багатьох приваблює велика ймовірність випадковості в цьому занятті. Раптом книгу знайде якась знаменитість. Раптом книга, потрапивши в чиїсь руки, змінить його життя.

Розвиток буккросингу

Спочатку, як це часто буває, буккроссинг розвивався дуже повільно, однак тепер це дуже популярний рух, який налічує сотні тисяч учасників, кількість яких продовжує незмінно зростати з величезною швидкістю. За весь час існування буккросінгу в далеке плавання були відправлені близько 1,5 мільйона книг (дані взяті з офіційного сайту). Існують такі книги, які побували у десятках рук і пройшли великі відстані. Найпопулярніше місце для буккросингу – США, проте його популярність зростає ще в 90 різних державах.

Саме так виникло це прекрасне, а найголовніше корисне громадське рух обміну книгами. Всі знають, що книжки коштують грошей, і чималі. Деякі дійсно витрачають багато грошей на книги, адже це їх пристрасть. Буккросинг вирішує і цю проблему. Тепер не потрібно купувати книгу, її можна отримати безкоштовно, і при цьому вона не стане займати місце на полиці, а перейде до наступного читачеві.

Це заняття дуже забавне і приносить чимало користі людству. Адже так приємно відчувати, що ти є частинкою чогось більшого, а в цьому випадку допомагаєш розширювати всесвітню «живу бібліотеку. Така діяльність не може не зацікавити. Цікаво й те, що таке заняття підійде для людей абсолютно різного віку, починаючи від дітей і закінчуючи пенсіонерами.

Тож поділіться книгою!!!

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень