A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Пулинський ліцей Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Історична довідка

Виникнення і становлення

У волосному центрі Пулинах першу школу (однокласне народне училище) було відкрито 15 липня 1871 році. Головним змістом навчання в школі були релігійно-моральне виховання і проста грамота.

На початку  XX століття (у 1909 році) Пулинське однокласне училище було перетворено у двокласне. У ньому працювало 5 вчителів і навчалося 139 учнів.

Під час Першої світової війни , що розпочалася в 1914 році, освіта занепала. Пулинське училище в 1914-1915 роках закінчило лише 10 учнів.

Школа в 1917-1941 роках

Після революції  українська школа в Пулинах була відкрита ще в 1919 році. Вчителів до школи призначали шляхом виборів і перевиборів, завідуючим школою був обраний Олександр Лавринович, вчителями – Надія Центелович, Феодосія Петрова, Олександра Сініцька.

Школа розташовувалася у приватному будинку Клівінського. На базі школи щоліта організовували дитячий майдан ( табір відпочинку). Тут же знаходилась волосна організація «Просвіта».

Крім  української школи, в Пулинах були ще єврейська та німецька школи. Загалом у них навчалося 235 учнів, працювало 7 вчителів.

Окружна житомирська  газета «Радянська Волинь» 24 вересня 1929 року надрукувала велику статтю «До початку навчального року на Пулинщині». В ній дається детальний аналіз підготовки освітян району до нового навчального року та добру підготовку до нового навчального року в Пулинській, Курненській і Старо Будській семирічних школах. Значна увага тоді зверталася на трудове виховання учнів, про що також говорилося в статті.

Газета писала: «У Пулинах також відійшла попівська хата під інтернат для учнів. Крім того, закінчується будівництво зразкового хліва при семилітці, в якому учні на досвіді вчитимуться доглядати породистих свиней і корів».

В Пулинах у 1932 році було дві семирічних та одна початкова школи, в яких навчалося 450 учнів.  На  кінець 30-х років не писемність у районі була ліквідована.

У 1937 році в Червоноармійську (Пулинах) було побудовано нове приміщення школи. Тут навчалися учні не лише з Червоноармійська, а і з навколишніх сіл.

Школа в роки війни

З початком війни замовк шкільний дзвінок. В роки тимчасової окупації гітлерівці нанесли школі великих матеріальних збитків, шкільне майно, обладнання було знищено, а столи, парти, шафи та інше використали на паливо. Вони розправлялися з учителями і учнями, а приміщення школи використовували  під казарми.  Сотні випускників школи пішли на фронт і з честю виконували свій обов’язок по захисту Вітчизни.

З перших днів визволення райцентру велика увага приділялася відновленню роботи Червоноармійської школи. Не вистачало обладнання, книг, зошитів.

Навчання в школі розпочалося в січні 1944 року. Доводилося писати на обгортковому папері, газетах, непридатних книжках. Крейди не було, на дошках писали білою глиною, гіпсом. Школу освітлювали гасовими лампами, опалювали дровами і торфом. 

Їдальні в школах не працювали, але поступово почали організовувати харчування учнів за допомогою колгоспів.

В навчальному закладі навчалося багато дітей – сиріт, батьки котрих загинули на фронті, були розстріляні чи закатовані. За ними закріплювали опікунів, деяких всиновлювали, а декотрих  направляли в дитячі будинки. На утримання сиріт виділилися кошти з державного фонду – 50 карбованців на дитину в місяць.

Школа в післявоєнні роки

На кінець 60-х років добудована була школа в Червоноармійську, а в 70-ті роки - перейшла на однозмінне навчання.

У 1983 році в Червоноармійській середній школі урочисто було відкрито музей П’ятої  армії.

У кінці 80-х років мости щирої дружби встановилися між учнями Червоноармійської середньої школи та колективом школи міст  Бохня і  Ядлова Туховховка (Польша). Школярі з Червоноармійська побували в Польщі, ознайомилися з навчанням та життям своїх ровесників , а польські друзі завітали до Червоноармійська.

Школа розбудовується

У 1967 році у  школі  було добудовано праве крило, а у 70 – х роках – ліве, з’явилась актова зала, суміщена з їдальнею, спортивна зала, окрема  бібліотека , кабінети фізики, хімії.

Згідно рішення сьомої сесії  7 скликання Пулинської  районної ради   №103 від 10.08.2016 року  назву Червоноармійська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів змінено на Пулинська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів; рішенням  №105  -  визначено опорним загальноосвітнім навчальним закладом району з філіями на базі Очеретянської ЗОШ І – ІІ ступенів та Чернявської ЗОШ І – ІІ ступенів.

Рішенням дев'ятої сесії 7 скликання Пулинської районної ради від 21.12.2016 року затверджено Статут  опорної школи та положення про філії.

 Відповідно до рішення 16 сесії 7 скликання від 20. 12.2017 року № 228  Пулинської районної ради заклад передано у комунальну власність Пулинської селищної ради.

 Статут опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів затверджено рішенням 3 сесії 7 скликання Пулинської селищної ради від 21 грудня 2017 року.

Згідно Розпорядження Пулинської селищної ради Пулинського району Житомирської області від 30.05.2018 року №25/04 – 03 за закладом закріплено таку територію обслуговування: смт Пулини, с. Буряківка, с. Веселе, с. Ягодинка.

У 2018 році розпочато проведення термосанації  центрального корпусу закладу, в ході якої частина корпусу була визнана аварійною і освітній процес  у ній призупинено (рішення 15 (позачергової) сесії 7 скликання Пулинської селищної ради від 21.02.2019 року № 735).  На даний час вона демонтована, ведуться будівельні роботи по її відбудові (завершується 2-ий поверх).

У рамках реалізації на Житомирщині національного проєкту «Велике будівництво», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським, у смт Пулини 01.09.2020 завершився капітальний ремонт (комплексна термосанація) ОЗЗСО Пулинська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Здійснено заміну покрівлі з азбестоцементних листів на металочерепицю, утеплення фасадів та цоколів з подальшим оздобленням, утеплення горища з встановленням протипожежних люків-лазів, ремонт ганків, влаштування козирків, встановлення металопластикових віконних та дверних блоків, демонтаж аварійної частини будівлі, будівництво нового учнівського блоку, благоустрій території перед головним входом та внутрішнього двору, влаштування огорожі території ЗОШ.

Згідно рішення двадцять четвертої сесії 8 скликання Пулинської селищної ради №905 від 14.07.2022 року назву Опорний заклад загальної середньої освіти Пулинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області змінено на Пулинський ліцей Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області.

Очеретянську філію опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів змінено назву на Очеретянську філію Пулинського ліцею Житомирського району Житомирської області.

Чернявську філію опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на Чернявську філію Пулинського ліцею Житомирського району Житомирської області.

Рішенням двадцять четвертої сесії 8 скликання Пулинської селищної ради №905 від 14.07.2022 року затверджено Статут (нова редакція)  Пулинського ліцею Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області .

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень