Щоб почати дистанційне навчання з дітьми з особливими освітніми потребами, треба просто почати (поради батькам)

Дата: 06.10.2020 10:57

“Щоб почати дистанційне навчання з дітьми з особливими освітніми потребами, треба просто почати”

(поради батькам)

1. Заспокоїти батьків і дати час дитині.Не варто обмежувати дітей та батьків у часі на виконання завдань. Усвідомте, що виховання та навчання дитини з особливими потебами– це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знання.

2. Налагодити режим дня для дитини. Потрібно створити такий режим дня для дитини, який має схожі елементи з попереднім. Батьки з дитиною можуть разом намалювати, зліпити, приклеїти певні предмети на плакат, розкласти предмети-символи в коробки, аби зобразити цей режим. Плакат із режимом дня має залишатися в кімнаті дитини. Щодня його треба переглядати та працювати з ним.

3. Навчіться давати інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів. В іншому разі дитина просто «виключиться» і не почує Вас.

4. У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначіть і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, в дошкільному закладі.

5. Для підняття самооцінки, віри дитини в свої можливості – хваліть її за успіхи і досягнення, навіть самі незначні.

6. У повсякденному спілкуванні з дитиною уникайте різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і відразу ж відреагують на заборону непослухом або вербальною агресією. В цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору.

7. Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за хорошу і погану поведінку. Визначіть систему правил поведінки дитини вдома. Просіть дитину вголос промовляти ці правила.

8. Старанно, своєчасно виконуйте побажання і завдання педагогів

9. Намагайтеся щоденно закріплювати завдання, по можливості, в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.

10. Якщо дитина втомилася – дайте їй невеликий відпочинок, або займіть її іншою діяльністю.

11. Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.

12. Цікаві завдання.

Цікаві завдання за посиланнями нижче:

Дидактичні вправи "Знайди 10 відмінностей в картинках"

Гра "Пазли" для дітей - онлайн

Політ до загадкової країни чудес у головоломках Kids Puzzles