Заходи щодо проведення інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи в ОЗЗСО Пулинській ЗОШ І – ІІІ ступенів щодо формування у дітей здорового способу життя

Дата: 17.09.2020 16:19

Додаток до наказу

від 17.09.2020 року №.      /о.

Затверджую:

щодо проведення інформаційно-просвітницької  та профілактичної

роботи в  ОЗЗСО Пулинській ЗОШ І – ІІІ ступенів

щодо формування у дітей здорового способу життя

Назва заходів

проведення

Відповідальний за

проведення

1

Активізувати  роботу  з  профілактики захворюваності  та  формування  у здобувачів освіти  позитивної  мотивації  на  здоровий спосіб життя.

Класні керівники,  вчителі, медична сестра

2

Забезпечити  безпечні  умови перебування  дітей  у  закладі  освіти,  дотримання санітарного  законодавства.  Не допускати  використання  аварійних приміщень,  будівель,  споруд,  де  не створено безпечних умов.

ЗДГР,завідувачі філій

3

Забезпечити виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Постанов Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» зі змінами від 17.06.2020 року №500,  від 22.07.2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» зі змінами.

Відділ освіти, адміністрація, завідувачі філій

4

Забезпечити виконання листа МОН України від 24.06.2019 року №1/11-5801 «Щодо навчання дітей, які не отримали обов’язкових профілактичних щеплень». Укaзів Пpeзидента України від 03 грудня 2019 poкy №875 «Пpo підвищення ефективності заходів у сфері пpaв ociб з інвалідністю», від 07.12.2019 poкy №894 «Про невідкладні заходи щодо покращення здоров’я дітей»

5

Забезпечити (в  межах  компетенції) виконання  заходів  з   профілактики інфекційних захворювань,  спалахів гострих  кишкових  інфекцій,  харчових отруєнь, випадків травматизму.

6

Вивчати  та поширювати досвід освітніх закладів,  що  ввійшли  до  Національної мережі  шкіл  сприяння  здоров'ю, з профілактики  захворюваності  дітей, попередження  шкідливих  звичок  та формування навичок здорового способу життя.

Адміністрація, завідувачі філій

7

Забезпечити  медико-педагогічний контроль  за  організацією  занять  з фізичної  культури  з  застосовуванням індивідуального підходу до дітей.

8

Сприяти проведенню обов'язкових  медичних  оглядів  дітей, особливо,  які проживають  у  сільській місцевості.

К Медсестра, завідувачі філій

9

Проводити на свіжому повітрі ігри, заняття, естафети для збільшення фізичної активності дітей.

Вчителі фізкультури, класні керівники, вихователі ГПД

10

Використовувати рольові ігри, проектування ситуацій, створення леп буків, перегляди програм, фільмів, які пропагують здоровий спосіб життя.

Вихователі ГПД, класні керівники,  вчителі - предметники

11

Забезпечити  належне  викладання предметів,  факультативних  курсів, курсів  за  вибором,  пов'язаних  із збереженням  власного  здоров'я, перевагами  здорового  способу  життя, правилами  особистої  гігієни, профілактикою  йододефіцитних захворювань  з  впровадженням інформаційно-просвітницьких  програм, інтерактивних  форм  роботи  для здобуття  знань  і  формування  життєвих навичок  щодо  зменшення  вразливості до ВІЛ-інфікування.

ЗДНВР, завідувачі філій, медична сестра, педагог соціальний

12

Забезпечити  проведення  зустрічей здобувачів освіти  зі  спеціалістами закладів  охорони  здоров'я  з  метою інформаційно-профілактичних заходів  з питань  шкідливості  тютюнопаління, вживання  алкогольних,  токсичних, наркотичних  та  психоактивних речовин;  формування  репродуктивного здоров’я,  профілактики  захворювань, що  передається  статевим  шляхом; шляхів  поширення  ВІЛ-інфекції; формування навичок  правильного харчування  тощо.

Медична сестра, завідувачі філій

13

Сприяти  проведенню  освітньо-виховних  акцій  з  метою  пропаганди здорового способу  життя, залучаючи до їх  проведення організації  Товариства Червоного  Хреста,  благодійні  фонди  та організації.

14

Сприяти  поширенню дитячо-юнацького волонтерського  руху,  що  пропагує здоровий спосіб життя.

15

Проводити  інформаційну  роботу  серед батьківської  громадськості  по вихованню здорової  дитини  та формуванню у  неї позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, залучаючи до цього працівників медичних установ.

16

Організовувати  в  зонах рекреації   та  бібліотеках  тематичні виставки  з  питань  збереження  здоров'я дітей та формування у  них  стійкого протистояння  впливу  шкідливих факторів на власне здоров'я.

Бібліотекарі, педагог соціальний

17

Аналізувати,  проводити  моніторинг впровадження  в  закладах   освіти здоров'язберігаючих технологій,  виносити  ці  питання  на розгляд  педагогічних  рад, нарад  та  колегій  відділу освіти, відповідно  до планів  роботи   закладу освіти, відділу освіти.

Відповідно до планів роботи

Завантажити додаток до наказу