29 вересня - День пам'яті трагедії Бабиного Яру
29 вересня, у День пам'яті трагедії Бабиного Яру, учні ліцею долучились до вшанування пам'яті десятків тисяч невинно страчених життів.
Бабин Яр... Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках урочище на околиці Києва стало місцем масових розстрілів німецькими окупантами євреїв та циган, мирного населення, військовополонених, а також активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, заручників, «саботажників» і порушників комендантської години та тих, хто чимось не догодив владі "вищої раси", яка будувала свій "арійський мир".
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації.
У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — від 70 тисяч до 200 тисяч чоловік.
Бабин яр став для світу трагічним символом Голокосту. Такі події не мають терміну давності. Найменше, що ми можемо зараз зробити - берегти і шанувати пам'ять про невинних жертв нацизму.