Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води

Дата: 21.06.2022 14:48

Увага! Про це важливо знати!

17 червня 2022 року відбулося засідання комісії Пулинської ТГ з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядок денний було винесено ряд питань, одне з яких «Про визначення та підготовку до купального сезону місць масового відпочинку людей на водних об’єктах

У результаті обговорення, з урахуванням пропозицій та зауважень, прийняли ряд важливих та компетентних рішень по питаннях порядку денного, зокрема:

- Заборонити купання на водних об’єктах на території Пулинської селищної територіальної громади.

- Персональну відповідальність за охорону життя людей у межах закріпленої в установленому порядку ділянки водної поверхні несуть власники або орендарі земельних ділянок.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.

Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:

- відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

- купатися найбезпечніше в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/с, температурі води - не нижче 180 С, повітря - не нижче 240 С;

- діти повинні купатися обов'язково тільки під наглядом дорослих;

- вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

- не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях;

- не можна запливати за обмежувальні знаки;

- слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

- якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

- не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;

- не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

- не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

- купатися рекомендовано вранці i ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;

- не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

Варто пам'ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання зазначених правил та вимог безпеки дозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об'єктів.

Цінуйте власне життя, бережіть життя і не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо. Нехай Ваш відпочинок буде здоровим, радісним, безпечним.