Леонід Віталійович Фесенко, вчитель художньої культури та мистецтва, провів для учнів закладу урок-екскурс в історію - ознайомив їх з давнім народним ремеслом - ткацтвом
Сучасний етап нашого суспільства характеризується зростанням етнічної свідомості народу, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури, до усвідомлення необхідності збереження традиційного народного мистецтва як генофонду його духовності, втрата якого загрожує існуванню самого народу.
Важливо зберегти культурну спадщину нашого народу, передавати її з покоління в покоління.
З цією метою 8 листопада в музейній кімнаті Пулинського ліцею Леонід Віталійович Фесенко, вчитель художньої культури та мистецтва, провів для учнів закладу урок-екскурс в історію - ознайомив їх з давнім народним ремеслом - ткацтвом, розповів про ткацький верстат, показав вироби, які виготовлені за допомогою такого пристрою.
Учні з цікавістю слухали розповідь педагога та розглядали експонати.
Довідка:
Ткацтво в Україні – одне з найдавніших народних ремесл. Це ремесло було поширене на всіх землях Русі-України. Тканини в домашніх умовах виготовляли здебільшого з льону, конопель, вовни. Практично в кожній хаті у ХVIII ст. був верстат. До ХХ ст. народне ткацтво забезпечувало тканинами село і частково місто. Однак у ХХ ст. машинні тканини і килими стали поступово витісняти народні вироби. Зараз ткацтво, як промисел, збереглося лише в окремих регіонах (наприклад, в Карпатах, на Поліссі). У деяких селах старі люди ще бережуть знаряддя й уміння народного ткацтва.