Фесенко Леонід Віталійович
Фесенко Леонід Віталійович
Живописець, графік, педагог -
вчитель образотворчого мистецтва Пулинського ліцею Пулинської селищної ради
Житомирського району Житомирської області, учитель-методист
Має почесне звання «Заслужений вчитель України»,
нагороджений грамотами Міністерства освіти і науки України,
Житомирської обласної ради.
Народився 24 серпня 1962 року в с. Івановичі Червоноармійського району Житомирської області.
Навчався в Червоноармійській школі.
Закінчив у 1989 році художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського та отримав кваліфікацію «вчитель образотворчого мистецтва та креслення».
Коло професійних інтересів – це краєзнавча, художньо-творча діяльність; популяризація мистецької спадщини України, підтримка молодого покоління у пізнанні можливостей мистецтва; організація та проведення виставок. Твори Леоніда Віталійовича зберігаються у приватних колекціях Латвії, Ізраїлю, Португалії, Польщі, Німеччини, Литви, Росії, Канади, України.
Серед досягнень, якими пишається Леонід Віталійович:
- обмін досвідом власними педагогічними знахідками та творчими здобутками з молоддю, людьми мистецтва;
- активізація мистецького життя невеличкого селища Пулини на Поліссі, відкриттям художнього відділу Пулинської школи мистецтв, діяльність Пулинського художнього музею «Пулинські барви» та створення робіт у різноманітних техніках: акварелі, олійного живопису, графіки;
- перемога у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 1999» в номінації «Образотворче мистецтво» та багаторічна робота у складі журі конкурсу «Учитель року» в номінації «Образотворче мистецтво» на різних рівнях, участь в його організації, проведенні;
- видання близько 3 десятків друкованих педагогічних (програм, посібників для вчителів, підручників, альбомів для дітей з образотворчого (візуального) мистецтва), краєзнавчих розвідок з історії та мистецької спадщини рідного краю тощо. Фесенко Л. В. – автор, редактор книг, буклетів, ілюстрацій, що розповідають про Полісся, його мешканців їх творчі здобутки.
Життєве кредо Леоніда Віталійовича: «Йдучи поруч зі своїми вихованцями стежиною пізнання світу, будь їм другом, однодумцем та наставником».
Від цьогорічного конкурсу очікує спілкування з однодумцями, творчими особистостями, та відкриттям на небосхилі України нових талановитих педагогів – творців краси, добра, носіїв української народної культурної спадщини.