На допомогу учням середньої ланки.

Дата: 25.09.2020 11:31

На допомогу учням середньої ланки.

Підготовка до уроків.

Незважаючи на великі зусилля педагогів подати навчальну інформацію якісно та доступно за допомогою дистанційних засобів навчання, все ж таки для учнів середньої ланки в цей період важливими є вміння самостійно працювати.

Саме тому наступні поради для учнів 5-9 класів спрямовані на те, щоб поглибити їх знання та навички ефективно працювати з підручником, параграфом, вміло складати план прочитаного, виділяти головне в навчальному матеріалі тощо.

Пам'ятка "Як працювати з підручником"

• Прочитай увесь навчальний матеріал з метою загального ознайомлення зі змістом
  • З’ясуй значення незрозумілих слів, термінів, понять і висловів за допомогою словника, по записах у робочому зошиті.
  •  Розділи навчальний матеріал на частини для кращого засвоєння.
  • Визнач головну думку автора, зроби записи у формі плану, тез.
  • Прочитай текст ще раз і постарайся переказати його зміст по пам'яті.

Пам'ятка "Як працювати з текстом параграфа"

• Уважно прочитай текст параграфа, запитання і завдання до нього.
  • Знайди в тексті відповіді на поставлені запитання. Виконай усі завдання.
  • Запам'ятай усі терміни і поняття.
  • Склади план своєї розповіді.
  • Перекажи зміст тексту відповідно до складеного плану, використовуючи у своїй розповіді нові терміни, поняття.

Пам'ятка "Як скласти план тексту підручника"

• Прочитай заголовок параграфа і подумай: який зміст закладено в заголовок?
  • Прочитай уважно даний параграф і виділи в ньому нові терміни (з'ясуй їх).
  • Розглянь і постарайся зрозуміти малюнки і їх частини, що відносяться до тексту.
  • Прочитай текст окремо по абзацах і визнач, про що йдеться у кожному абзаці.
  • Склади план прочитаного тексту (пунктами плану можуть бути заголовки абзаців).
  • Перекажи за складеним планом увесь текст, постарайся зрозуміти і запам'ятати його зміст.
  • Дай відповіді на всі запитання в кінці параграфа або на запитання, поставлені вчителем.
  • Знайди в тексті відповіді на поставлені запитання. Виконай усі завдання.
  • Запам'ятай усі терміни і поняття.
  • Склади план своєї розповіді.

Пам'ятка "Як вивчити вірш напам'ять"

• Уважно двічі-тричі прочитай увесь вірш.
  • Обміркуй зміст твору, умовно розділи його на змістовні частини.
  • У кожній частині правильно визнач інтонацію, з якою будеш читати, розстав логічні наголоси, визнач паузи та темп навчання.
  • Навчися читати вголос, дотримуючись цих вимог, спочатку кожну частину, а потім цілий вірш.
  • Тепер ти без допомоги підручника спробуй пригадати вірш, повтори кожну частину по пам'яті.
  • Візьми підручник. Читаючи напам'ять, перевіряй, чи правильно запам'ятав текст.
  • Відклади підручник, двічі чи тричі продекламуй увесь вірш.
  • Запам'ятай: знання тексту вірша треба довести до автоматизму. Це дасть змогу зосередитися на виразності читання.
  • Якщо ти незадоволений звучанням окремих рядків, то постарайся усунути недоліки.

Пам'ятка "Як читати книгу"

• Читай повільно, не поспішаючи - краще запам'ятаєш прочитане.
  • Дочитуй книгу до кінця, не пропускай сторінок.
  • Осмислюй прочитане. Не допускай механічного читання.
  • Для свідомого сприймання ознайомлюйся з анотацією, прочитай епілог.
  • Намагайся охоплювати поглядом цілі фрази, речення, абзаци.
  • Коли зустрічаєш незнайомі слова під час читання книжок, періодики, звертайся до словників, довідників, енциклопедій.
  • Не дочитавши книгу до кінця, вклади закладку на тому місці, де зупинився.
  • Прочитай книгу, обговори її з товаришами, батьками.