Аналіз виховної роботи школи за 2019-2020 навчальний рік

Дата: 04.11.2020 09:05

Аналіз виховної роботи школи за 2019-2020 навчальний рік

Школа: Очеретянська філія ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Кількість учнів в школі: 26 учнів

У 2019-2020 навчальному  році  виховна робота школи проводилася за наступними напрямками:

- національно-патріотичне виховання,

- ціннісне ставлення до здоровя, спорту , профілактика шкідливих звичок,

- ціннісне ставлення до родини, сімї,

- ціннісне ставлення до особистості, до суспільства і держави.

Протягом  навчального року виховна робота була спрямована на пошук шляхів реалізації завдань, які випливають з національної програми «Основні орієнтири» на пошук ефективних форм, методів навчання та виховання.

Колектив школи працював над проблемою розвитку творчої особистості  в процесі позакласної роботи. Головне завдання, яке ставить колектив перед собою: виховання соціально активної, високоморальної, фізично–розвинутої особистості.

Велика увага приділялась виховній роботі з учнями: обмін досвідом роботи класних керівників  «Мої досягнення», проведено анкетування батьків «Чим живе Ваша дитина?»

Вивчається і впроваджується досвід роботи Заслуженого вчителя України Давидюка В.Д. «Музейний комплекс в системі виховної роботи».

В школі проводилися: інтелектуальні ігри, вікторини, предметні тижні, батьківські збори, екскурсії в музейний комплекс, збір експонатів для музею, бібліотечні уроки, спортивні змагання,  шашковий турнір, футбольний матч, щодня проводиться зарядка, з учнями проводяться різноманітні конкурси, концерти, виставки  дитячих робіт та малюнків,  плакатів на природоохоронну тематику.

В школі працює шкільне самоврядування «Шкільна співдружність», діє рейтингова система. Учні самостійно проводять ранковий івент, слідкують за чергуванням у школі, проводять вечори відпочинку, конкурси, організовують роботу з молодшими школярами, проводять засідання ради старшокласників, учні мають певні доручення в класах та їх виконують.

Найцікавішими шкільними справами були:

• «Олімпійський тиждень»,
  • Виховна бесіда «Українцями ми народилися»,
  • Спортивні змагання,
  • Музичний конкурс «Всі ми діти твої, Україно!»,
  • Тиждень національної та Державної символіки,
  • Виховний захід «Стежинами рідного краю»,
  • Класна година «Рід, родина, Батьківщина»,
  • Бібліотечний урок «Доти  буде Україна – доки будуть козаки»,
  • Конкурс малюнків «Збережемо природу рідної Землі»,
  • Виховні години «Видатні люди Житомирщини», «Україна – це тихі води і ясні зорі»,
  • Свято «Осінні мотиви»,
  • Бесіда «Я - громадянин і патріот держави», «День людей похилого віку»,
  • Свято «Українська  родина»,
  • Виховний захід «Горять свічки в людських долонях  жовті і білі»,
  • Виховний захід «Україна гідна свободи»,
  • Проведено трудовий десант «Збери урожай»,
  • Проведено предметні та тематичні  тижні,
  • Свято «Ми тебе не забудем ,Тарасе»,
  • Свято «Матуся , рідненька»,
  • Свято «Ти прийшла , Перемого!»,
  • Свято Букварика,
  • Свято «Прощання з початковою школою,
  • Свято «Останнього Дзвоника»,
  • Проведено виставки - конкурси,
  • Проведено екскурсії в музей школи, в природу,
  • Проведено ряд бесід, виховних та класних годин на різні теми,
  • Проведено багато спортивних розваг, змагань, естафет, футбольних матчів,
  • Учні взяли участь  у районних олімпіадах та конкурсах.

Проведено різноманітні акції: «Чисте подвір’я», «Краща клумба», «Допоможи школі зібрати урожай», «Посади картоплю». В шкільному музеї учнями–екскурсоводами проведено багато змістовних екскурсій.

На наступний рік плануємо удосконалювати роботу з:

• національно- патріотичного виховання,
  • ціннісного ставлення до природи,
  • формування здорового способу життя,
  • ціннісного ставлення до родини та національних традицій,
  • формувати особистості громадянина, підготовленого до життя,
  • підвищити рівень виховних заходів,
  • активно залучати батьків та громадськість до виховних заходів та спортивних свят,
  • координувати та забезпечувати єдність виховних впливів щодо цілісного розвитку особистості через партнерство учнів, батьків, педагогів,
  • соціально орієнтувати учнів школи на головні цінності (загальнолюдські, загальнокультурні, національні),
  • стимулювати розвиток творчих здібностей і талантів учнів,
  • сприяти вихованню духовності учнів школи, що базується на засадах культурної спадщини українського народу,
  • забезпечувати створення позитивного психологічного клімату в школі , гуманізацію взаємин між учнями, педагогами, батьками,
  • забезпечити значне підвищення рівня згуртованості класних колективів.