Коли ви побачили людину без свідомості

Як потрібно діяти в критичних ситуаціях на вулиці? Зокрема, коли ви побачили людину без свідомості.

В першу чергу ви маєте переконатися у власній безпеці, ким би ви не були – успішним адвокатом чи колишнім фізиком.

Також знайдіть людину з оточуючих, яка буде вам допомагати.

Підійдіть до постраждалого та покличте його. Якщо він вам не відповість, без різниці якою мовою, ви маєте перевірити його дихання.

Якщо дихання відсутнє – попросіть людину, що вам допомагає, викликати «швидку», чітко вказавши адресу – зокрема назву вулиці чи зорієнтувати за іншими прикметними місцями – наприклад пам’ятником.

Розстебніть одяг на грудній клітині та почніть серцево-легеневу реанімацію. Робіть її до приїзду «швидкої».

Якщо ж у людини дихання присутнє, але вона без свідомості, її потрібно перевернути на бік і також викликати «швидку».

І пам’ятайте: між байдужістю і першою допомогою є велика різниця.