Історія закладу

Історія школи

Чернявська школа офіційно заснована в 1921 р. До цього діти навчалися при церкві. Першим вчителем був Мирон Гапонюк. З 1921 року школу розмістили в будинку колишнього куркуля. В іншому будинку проживали вчителі. Наповнюваність класів була великою, тому навчання проходило в дві зміни.

В 1938 р. школа стала неповною середньою. Великим авторитетом користувалися вчителі: Грибан Євдокія Корніївна, Черниш В.Г, Чайківський Д.Г, Грибан П.М. Вони давали добрі знання та військову підготовку. Про це часто писали в газеті «Більшовик Червоноармійщини».

В період окупації школа не працювала. З приходом наших військ почала працювати Пулино-Гутська школа, куди ходили учні 5-9 класів. В селі до 195р. працювала початкова школа. З 1951 р. почала діяти семирічна. Директором школи був Громський Олександр Тимофійович. В 1961 р. школа стала восьмирічною. Зараз це загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Навчається 46 учнів.

За період з 1956 р. школу закінчило 576 учнів. Школа гордиться своїми випускниками.

Має одного доктора наук, дійсного члена Академії наук України – Грибана В.Г., кандидата медичних наук – Грибана О.М., два майстри спорту – Грибана Андрія Ф. та Грибан Олену Володимирівну. Полковників – Ільчука М.П., Гапонюка А.В., Чернявського Т.М., Костриця В.Я., Костриця О.Я., Грибана Ю.Г.

В середньому вищу і середню спеціальну освіту мають 47% випускників школи. При школі діє музей села Чернявки.